Yalova Üniversitesi Kariyer Merkezi, hem mevcut hem de mezun öğrencilerin kariyer planlarına Yetenek Kapısı aracılığıyla destek vermeye başlamıştır. Tüm mezunlarımız ve öğrencilerimiz https://www.yetenekkapisi.org/ adresinden sisteme kayıt olabilirler.

Yetenek Kapısı (YEK); üniversite Kariyer Merkezlerinin kullanımına sunulan, üniversite öğrenci ve mezunları ile işverenlerin zaman ve mekândan bağımsız olarak çevrimiçi iletişim kurmasını sağlayan kariyer platformudur.

YEK aracılığıyla;

İşverenler; iş, staj imkânları, eğitim programları gibi farklı kariyer fırsatlarını tüm öğrenci ve mezunlara ulaştırabilir, başvuru alabilir, değerlendirme yapabilir ve sistem üzerinden adaylara dönüş yapabilirler.

Kariyer Merkezleri; öğrenci/mezunları ve işverenler ile olan iletişimlerini, düzenledikleri kariyer etkinliklerini ve kariyer danışmanlığı oturumlarını planlayıp, yürütüp, takip edebilecekleri gibi, öğrenci/mezunları için yarattıkları kariyer imkanları tüm öğrenci ve mezunlarına ulaştırabilirler.

Öğrenciler ise bu platformdan Kariyer Merkezleri ve işverenlerle doğrudan iletişim kurma imkânının yanı sıra gelecek kariyer planları için işverenler ve kariyer merkezleri tarafından sunulan hizmetlere çevrimiçi ortamda ulaşabilirler.

Etiket: YETENEK KAPISI